Luumäen Rasti (LuuRa) on vuonna 1986 perustettu suunnistuksen erikoisseura. Jäseniä seurassa on noin 100.

LuuRa:n kuntorastit pidetään toukokuun alusta syyskuun loppuun joka tiistai.

Kansalliset Luumäki-rastit ovat aina kesäkuun alussa.

Nuorille 6-12 -vuotiaille suunnistajille järjestetään Hippo-rastikoulua.

Johtokunta

Puheenjohtaja\ Vesa Tielinen\ 040-1284090\ vesa.tielinen@kymp.net

Sihteeri\ Heikki Ovaska\ 0500-358183\ heikki.ovaska@pp1.inet.fi

Jäsen\ Anni Simola\ 050-499 4092\ simola.anni@hotmail.com

Jäsen\ Anne Hirvikallio\ 0400-602621\ anne.hirvikallio@elisanet.fi

Jäsen\ Anni Inkilä\ 040-6671751\ anni.inkila@gmail.com

Jäsen\ Katriina Ovaska\ 050-3476913\ katriina.ovaska1@gmail.com

Jäsen\ Jukka Pokela\ 040-5840582\ jukka.pokela@gmail.com

Jäsen\ Janne Neuvonen\ 0500185874\ neuvoset@netti.fi

Jäsen\ Petri Hirvikallio\ 050 467 3502\ petri.hirvikallio@gmail.com