Luumäen Rasti (LuuRa) on vuonna 1986 perustettu suunnistuksen erikoisseura. Jäseniä seurassa on noin 100.

LuuRa:n kuntorastit pidetään toukokuun alusta syyskuun loppuun joka tiistai.

Kansalliset Luumäki-rastit ovat aina kesäkuun alussa.

Nuorille 6-12 -vuotiaille suunnistajille järjestetään Hippo-rastikoulua.

Johtokunta

Puheenjohtaja
Vesa Tielinen
040-1284090
vesa.tielinen@kymp.net

Sihteeri
Heikki Ovaska
0500-358183
heikki.ovaska@pp1.inet.fi

Jäsen
Anni Simola
050-499 4092
simola.anni@hotmail.com

Jäsen
Anne Hirvikallio
0400-602621
anne.hirvikallio@elisanet.fi

Jäsen
Anni Inkilä
040-6671751
anni.inkila@gmail.com

Jäsen
Katriina Ovaska
050-3476913
katriina.ovaska1@gmail.com

Jäsen
Jukka Pokela
040-5840582
jukka.pokela@gmail.com

Jäsen
Janne Neuvonen
0500185874
neuvoset@netti.fi

Jäsen
Petri Hirvikallio
050 467 3502
petri.hirvikallio@gmail.com