Tervetuloa nauttimaan suon pehmeästä ja happoja tuottavasta pelialustasta SUOFUTIKSEN merkeissä keskiviikkona 1.7. klo 18.00! Mukaan pääsee kaikki kuntoilusta ja hien vuodattamisesta kiinnostuneet, sinun ei tarvitse olla osallistunut vielä mihinkään seuran aikaisempaan toimintaan eikä sinun tarvitse olla seuran jäsen. Aikaisempaa suunnistus- tai jalkapallotaustaa ei vaadita. Myöskään ikä ei ole rajoite suuntaan eikä toiseen! Suoareena sijaitsee aivan Taavetin tuntumassa ja opastus on Savitaipaleentieltä Puukylän kohdalta. Osallistujamäärän arviointia helpottaa oman sekä kavereiden nimien ilmoittaminen Kuninkaan Jannelle joko sähköpostilla osoitteeseen janne.kuningas@hotmail.fi tai tekstiviestillä numeroon 0442590946. (Myös Facebookissa voi ilmoittautua.) Kutsu mukaan myös kaverisi! Suopelejä on järkkäämässä LuuRan taustaporukka.

– Suofutaajat